MÖBLER / Skåp & hyllor / Bokhylla 5806012
*
nr 580 6012
Bokhylla
Funkis, längd: 98, djup: 29, höjd: 70
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:18:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 16:34:25
1
600 kr
21/4 21:42:58
2
350 kr
26/4 03:02:50
3
600 kr
26/4 03:03:41
3
700 kr
27/4 11:42:36
4
700 kr
27/4 17:35:01
5
Vinnande bud
27/4 18:13:49
2
950 kr
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bokhylla bokhyllor funkis skåp
-
6202 Bokhylleserie
Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Bodafors, s..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:59
-
6029 Etagebord
vitmålat. Bredd: 63 cm. Djup: 34 cm, höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:45
-
5104 Hörnskåp
höjd: 235cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:23
-
4331 Hörnvitrinskåp
Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm, nyckel
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47
-
6159 Kryddhylla
Reda. Glasburkar. Bredd: 40 cm. Djup: 20 cm, höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:22
-
5156 Matsalsskåp
Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 125 cm, djup: 47..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:30
*
Bokhylla
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6012
Bokhylla
Funkis, längd: 98, djup: 29, höjd: 70
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 16:34:25 | 1 | 600 kr |
21/4 21:42:58 | 2 | 350 kr |
26/4 03:02:50 | 3 | 600 kr |
26/4 03:03:41 | 3 | 700 kr |
27/4 11:42:36 | 4 | 700 kr |
27/4 17:35:01 | 5 | Vinnande bud |
27/4 18:13:49 | 2 | 950 kr |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod pÃ¥ 1920-talet parallellt med den mer överdÃ¥diga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bokhylla bokhyllor funkis skåp
-
6202 Bokhylleserie
Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Bodafors, s..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:59 -
6029 Etagebord
vitmålat. Bredd: 63 cm. Djup: 34 cm, höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:45 -
5104 Hörnskåp
höjd: 235cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:23
-
4331 Hörnvitrinskåp
Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm, nyckel
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47 -
6159 Kryddhylla
Reda. Glasburkar. Bredd: 40 cm. Djup: 20 cm, höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:22 -
5156 Matsalsskåp
Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 125 cm, djup: 47..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:30